• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/malbetliler/?fref=ts
    • www.malbet.net Malbetin sesi Uzungölün Nefesi
    • www.malbet.net
    • Bu alana bir metin ekleyebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz.
Üyelik Girişi
REKLAM

SEKMEN HEDiYELiK ESYA

RESME TIKLA

Uzungöl Sanal Görünüm
iLCEMiZ

yakup aydın

yakup aydın
info@istanbulkuafor.org
HASRET KALDIĞIM MEMLEKETİM
25/01/2012

 HASRET KALDIGIM MEMLEKETIM

 

 Yazar Yakup AYDIN

 

 

        Merhabalar sevgili Uzungöllüler Malbetliler değerli misafirler. Bu  yazımı Türkiye'nin yani Uzungölün bir ucundan sevgili kardeşim muratın teklifiyle yazıyorum.Benimle ilgili yazısı için ayrıca teşekkür ederim. Yaptığı bu değerli ve önemli çalışmayı destekliyor devamını diliyorum. Gerek yazılarımızla gerek çalışmalarımızla desteğimizi esirgemeyeceğimizi söyleyebilirim. Uzun yıllar önce bende diğer hemşehrilerim gibi  ailemle beraber gurbet yollarına düştük, iyi mi yaptık kötü mü yaptık o tartışılır.  Ama şu bir gerçektirki aklımız fikrimiz her an her saniye  burnumuzda buram buram  memleket kokuyor.Seksenli yıllarda ki ayrılışımızdan sonra çok değişik kültürler içerisinde hayatımızı idame ettirmeye çalıştık ve çalışıyoruz. Dönem dönem memleketimize tatile gelsekte hasretimiz, sevgimiz bitmez uzungöl'ümüze, malbetimize çaykara'mıza. Eski insanlarımızı arşivlerden gördükçe içim hüzün doluyor.

        Memleketimin içinden geldiği gibi konuşan, yaşayan ,hisseden insanları. Kışın o soğuk ve sert günlerinde sabahtan akşama kadar aç susuz top koşturduğum arkadaşlarım, köşe bucak kaçtığımız cami hocalarımı öğretmenlerimi özledim. İsimlerini sayamadığım insanlarımız nur yüzlü ak sakallı dedelerimiz ve ayakları öpülecek ninelerimiz annelerimiz. Hepinizi çok özledim.her tatil gelişimde memleketime sokakta yada nerde olursa gördüğüm büyüklerime sarıllıp öpmek koklamak gelir içimden.Bu yazımı okuyan dostlarımın belki çok abarttığımı düşünüyordur.  Ama içimden geldiği  gibi hissettiğim, alev gibi yanan duygularımla yazıyorum. Çünkü çok hasretim.  Umarım en kısa sürede memleketime insanlarıma kavuşurum. SAYGILARIMLA

YAKUP AYDIN

info@istanbulkuafor.org

www.istanbulkuafor.org6393 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

     26/01/2012 11:33

sevgili dostum, hasret, hüzün ve duygu dolu yazını okurken o yıllar filim gibi gözümün önünden geçti. Seni çok özledim bu sene tatile hangi ayda geleceksen haberim olsun ona göre bende iznimi ayarlayayim. Görüşmek üzere hoşçakal.
MEHMET ALİ KOCAMAN

Tesekkür     25/01/2012 17:48

Degerli büyügüm saygi deger yakup abime bu kiymetli yazilarindan dolayi ve sahsim icin yazmis oldugu övgü dolu satirlarindan dolayi tesekkür ediyor,hakatten memleketimiz buram buram bizlerde hasret kokusu icinde yasiyoruz.Umarim bu sanal sitelerle asgari düsürmek ve hasretligimizi gidermek babinda elinden gelen destegi sitemize yaptigindan dolayi tekrar tesekkür ediyor yazilarinda birinci okuyucu olarak karsina cikacagimdan hic kuskun olmasin.saygiyla selamliyorum.
Murat Mebus AYGÜN

Yazarın diğer yazıları

TERAPi - 23/01/2012
TERAPi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam4
Toplam Ziyaret206832
SAAT
Takvim
KUR´AN OKUMA

TIKLA ve OKU

REKLAM

SEFLERIN YERI

RESME TIKLA

Uzungöl DERGiSi
DOKTORA SOR


Dc.Dr.Orhan KOCAMAN
GASTROENTEROLOJİ Mide Uzmani